Zwrot podatku z zagranicy - MegaTax

Dla Polaków pracujących za granicą zwrot należnego im podatku bardzo często jest dużą kwotą, która wpływa na stan budżetu domowego. Jednak urzędy skarbowe m.in. w Niemczech czy też Holandii rzadko spieszą się z przesyłaniem pieniędzy na konto bankowe z tego tytułu. Niemniej, istnieją sposoby na to, by całą procedurę znacząco przyspieszyć, a co za tym idzie skrócić czas oczekiwania do absolutnego minimum. Co więc należy zrobić, by przyspieszyć zwrot podatku z zagranicy?

Nie czekaj ze złożeniem deklaracji

Na przykładzie doświadczeń można zauważyć, że zagraniczne urzędy skarbowe działają w podobny sposób jak polskie pod względem sprawdzania złożonych deklaracji. Oznacza to, że najczęściej pracownicy instytucji zajmują się w pierwszej kolejności dokumentami, które wpłyną do nich szybciej, aniżeli tymi, które zostaną dostarczone na ostatnią chwilę. Warto w tym kontekście wspomnieć, że coraz częściej zdarza się, iż zeznania podatkowe przesłane drogą elektroniczną są rozpatrywane szybciej niż te wysłane drogą papierową. Należy również pamiętać, że terminy złożenia deklaracji różnią się w zależności od kraju, w którym pracujesz, a przekroczenie jakiegokolwiek z nich będzie wiązał się z wydłużeniem okresu jego sprawdzania, a co za tym idzie, także wydłużeniem czasu oczekiwania wypłacenia nadpłaty podatku.

Staraj się nie popełnić błędów przy wypełnianiu formularza

Niestety, bardzo często zdarza się, że formularze składane do zagranicznych urzędów skarbowych są niekompletne lub zawierają nieprawidłowe informacje. Każda taka pomyłka jest niezwykle kosztowna w czasie, gdyż wymaga sprostowania, a to z kolei oznacza całkowite wydłużenie się procedury. Dlatego też rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnych usług firmy zajmującej się na co dzień zwrotami podatków np. z Niemiec czy Holandii. Pomoże Ci ona przejść przez cały proces bezproblemowo, dopełni wszystkich niezbędnych formalności, a Ty będziesz mógł cieszyć się pieniędzmi na swoim koncie bankowym znacznie szybciej.

Skompletuj wszystkie niezbędne dokumenty jak najszybciej

To jeden z najważniejszych elementów całej procedury, dlatego też od niego zależy głównie, czy proces zwrotu podatku uda się przyspieszyć. Składając zeznania podatkowe, musisz skompletować plik dokumentów od pracodawcy zaświadczający o uzyskanych kosztach, a także zebrać wszystkie dokumenty potwierdzające możliwość skorzystania z ulg wskazanych w deklaracji. Stosując się do wskazanych rad, unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek i sprawisz, że zwrot podatku z zagranicy może nastąpić szybciej niż myślisz.