Zwrot podatku z zagranicy - MegaTax

Obowiązek rozliczania się z fiskusem rokrocznie spoczywa na barkach każdej osoby, która posiada źródło dochodu. Niemniej, niezwykle przyjemnym momentem jest możliwość otrzymania zwrotu podatkowego z Urzędu Skarbowego, na który czeka ponad milion Polaków. Fiskus ma jednak na to 3 miesiące i bardzo często tuż przed upłynięciem tego terminu otrzymujemy pieniądze. Jak więc przyspieszyć zwrot podatkowy? Podpowiadamy, co należy zrobić w poniższym wpisie.

Sprawdź PIT przed wysyłką do Urzędu Skarbowego

Całość procesu może przedłużyć się przez źle wypełnione dokumenty, dlatego też powinno się zweryfikować ich poprawność przed wysyłką. Warto w tym celu skorzystać z usług profesjonalnych księgowych lub dostępnych na rynku komercyjnych programów. Poprawne rozliczenie PIT jest równoznaczne ze wcześniejszym zwrotem podatkowym ze względu na fakt, że nie trzeba składać korekty.

Zweryfikuj, czy nie masz należnych zaległości względem komornika lub Urzędu Skarbowego

Niezapłacony mandat, zobowiązania podatkowe czy zajęcia komornicze mogą sprawić, że zwrot pieniędzy nastąpi później lub w krytycznych przypadkach nie nastąpi w ogóle. Dlatego warto przekonać się o tym, czy nie ma się zaległości względem fiskusa. Może się bowiem okazać, że mimo złożonej deklaracji PIT na Twoje konto trafi pomniejszona kwota z Urzędu Skarbowego lub na rachunek nie trafi ani grosz z tytułu zwrotu.

Złóż deklarację PIT przez internet

Przy składaniu deklaracji PIT warto pamiętać o tym, że duże znaczenie dla otrzymania zwrotu podatkowego ma sposób, w jaki się ją składa. Wpływa on bowiem na maksymalny czas oczekiwania na należne pieniądze. W przypadku złożenia dokumentów elektronicznie skraca się on o połowę, czyli do 45 dni. Natomiast przy tradycyjnej wysyłce papierowej jest to z kolei 90 dni. Prawidłowa złożona deklaracja oraz zwrot nie większy niż 5 tysięcy z tytułu VAT oraz PIT-37 oznacza też, że może zostać on dokonany za pomocą systemu AUTO ZWROT. Dzięki niemu pieniądze mogą pojawić się na koncie już po kilkunastu dniach.

Złóż deklarację PIT jak najszybciej

W tym przypadku nie ma dużej filozofii. Im szybciej rozliczony PIT trafi do Urzędu Skarbowego, tym szybciej zajmą się nim urzędnicy. Kolejność rozpatrywania dokumentów przebiega bowiem w takiej kolejności, jak wpłyną one do popularnej Skarbówki.

Szybszy zwrot = Karta Dużej Rodziny

Warto również wiedzieć, że szybszy zwrot podatkowy dotyczy rodziców posiadających trójkę dzieci lub więcej. Maksymalnie następuje on w terminie do 30 dni od daty złożenia deklaracji podatkowej. Dotyczy to wyłącznie osób posiadających Kartę Dużej Rodziny.