Zwrot podatku z Holandii - Jędrzejów - Megatax.com

Pracowałeś za granicą?

Odzyskaj podatek razem z nami - jesteśmy w Jędrzejowie!

EUR

  Wnioskuj teraz o zwrot podatku

  Nie czekaj aż sprawa się przedawni!

  Zwrot podatku Jędrzejów

  Jak wygląda rozliczenie podatku z Holandii w Polsce? Kto może ubiegać się o zwrot podatku?

  Do Holandii z roku na roku emigruje coraz większy procent Polaków, którzy opuszczają kraj, aby znaleźć dobrze płatną pracę i podnieść standard swojego życia. Jednym z ich głównych celów staje się właśnie kraina tulipanów i wiatraków, gdyż oferuje ona swoim pracownikom bardzo konkurencyjne zarobki, ale również duże możliwości zatrudnienia na rynku pracy. Dodatkowo jest to przepiękny kraj, który urzeka każdego, kto ma okazję go odwiedzić. O zwrot podatku z Holandii mogą ubiegać się wszyscy, którzy na jej terenie byli zatrudnieni w sposób legalny. Oznacza to, że ich pracodawca w czasie, kiedy byli zatrudnieni, odprowadzał dla nich zaliczki na poczet podatku dochodowego do Belastingdienst, czyli holenderskiego urzędu skarbowego. Aby otrzymać zwrot, łączna wysokość odprowadzanej przez pracodawcę kwoty zaliczki, powinna być wyższa niż kwota obowiązującego podatku. Rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych po zakończeniu roku podatkowego jest niezwykle ważne i obowiązkowe dla większości, dlatego warto dokładnie wiedzieć, jak wyglądają progi podatkowe w Holandii oraz z jakich ulg podatkowych możesz skorzystać, aby zwiększyć wysokość swojego zwrotu. Warto rozliczyć się z Belastingdienst, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, na przykład wysokich kar finansowych.

  Zwrot podatku Holandia – jakie dokumenty są niezbędne, aby ubiegać się o zwrot podatku?

  Istnieją dwa sposoby rozliczenie podatku. Pierwszym z nich jest zrobienie tego samodzielnie, czyli przygotowania i wypełnienie wszystkich potrzebnych dokumentów, a następnie wysłanie ich do holenderskiego urzędu i ewentualnie późniejsza z nim korespondencja. Biurokracji oraz wszystkich formalności jest całkiem sporo, dlatego drugą możliwością jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się rozliczeniami podatkowymi, która zrobi to za nas – przy obopólnej współpracy. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się rozliczyć sami, czy skorzystać z usług firmy, będą od nas wymagane odpowiednie dokumenty, które potwierdzą nasze dochody oraz wydatki na terenie kraju. Dwa podstawowe dokumenty, które są absolutnie niezbędne podczas ubiegania się o zwrot podatku, to kopia dokumentu tożsamości – paszportu lub dowodu osobistego oraz karta podatkowa Jaaropgave. Jest to rodzaj karty, którą otrzymuje się od swojego pracodawcy po zakończeniu roku podatkowego. W Holandii wypada on z końcem marca. Zależnie od tego, u ilu pracodawców pracowałeś, tyle powinieneś otrzymać kart Jaaropgave. Przykładowo – jeżeli w ciągu jednego roku podatkowego pracowałeś w trzech różnych miejscach, u trzech innych pracodawców (oczywiście zatrudniony legalnie), to powinieneś otrzymać trzy karty Jaaropgave. Karta Jaaropgave jest dokumentem wymaganym podczas rozliczania się z holenderskim urzędem skarbowym.

  Od 2015 roku zmieniło się funkcjonowanie prawa podatkowego. Wynika z tego, że oprócz karty Jaaropgaaf do rozliczenia podatku w Holandii niezbędne będzie wypełnienie formularza UE/WE, który wydawany jest przez polski Urząd Skarbowy. Jakie informacje zawiera ten dokument? Przede wszystkim te, które dotyczą wysokości naszych wszystkich dochodów uzyskanych w ciągu całego roku podatkowego we wszystkich krajach, w których mieliśmy okazję pracować. To właśnie na podstawie tych informacji holenderski urząd Belastingdienst ustala, czy konkretny podatnik rozlicza się na zasadach rezydenta holenderskiego, czy kwalifikuje się do uzyskania wybranych ulg podatkowych, na przykład ulgi na dziecko. Formularz zostaje wystawiony dzięki wcześniejszemu rozliczeniu, czyli wypełnionemu PIT 36 z załącznikiem ZG.

  Rozliczenie podatku z Holandii – jakie są podatki w Holandii?

  Urząd Skarbowy w Holandii nazywa się Belastingdienst i to właśnie on zajmuje się pobieraniem oraz rozliczaniem podatków od wszystkich tych, którzy na terenie tego kraju osiągnęli dochody. Koniecznością jest rozliczenie się z urzędem, jeżeli do tego się kwalifikujemy, gdyż nierozliczenie może narazić nas na nałożenie przez urząd kary finansowej. Najczęściej spotykaną formą podatku jest podatek od osób fizycznych, który w Holandii nazywa się Inkomstenbelasting. W Niemczech występują dwie główne kategorie podziału (podatek ograniczony i nieograniczony), a w przypadku Holandii opodatkowanie dzieli się na aż trzy kategorie. Podatnicy są dzielenie na tak zwane „boxy”. W boxie 1 znajdują się te osoby, które uzyskują wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę lub na przykład osiągają dochody, ponieważ wynajmują mieszkanie lub inną nieruchomość. Większość Polaków, którzy mieszkają i pracują w Holandii, należy właśnie do tej grupy. Box 2 to osoby, które zarabiają na spółkach i akcjach, a box 3 to Ci, którzy utrzymują się z posiadanych oszczędności. Podatek w Holandii, podobnie jak w innych państwach, jest uzależniony od obowiązujących progów. Jak wyglądają progi podatkowe w Holandii? W 2017 roku dla wszystkich tych, którzy nie ukończyli 65 roku życia, przy zarobkach do 19 645 euro stawka podatkowa była na wysokości 36,55%. W przedziale od 19 983 – 33 791 euro wynosiła 40,80%, czyli podobnie jak w przypadku zarobków w wysokości 33 792 – 67 072 euro. Jeżeli Twoje zarobki przekroczyły kwotę 67 073 euro, to w takiej sytuacji stawka podatkowa wynosi aż 52%.

  Odzyskanie podatku z Holandii – dlaczego warto skorzystać z profesjonalnych usług naszej firmy w Jędrzejowie?

  Formalności, które wiążą się z rozliczeniem podatku z Holandii, jest naprawdę sporo, a przejście przez cały proces uzyskania zwrotu finansowego jest skomplikowany i czasochłonny, wymaga także specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Jako firma specjalizująca się w temacie podatków spełnimy wszystkie oczekiwania oraz pomożemy otrzymać najbardziej korzystny zwrot podatku. Podczas współpracy do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i analizujemy jego sytuację, aby otrzymać i uzyskać najlepsze rozwiązania. Pomagamy przygotować i wypełnić dokumenty, ale również weryfikujemy, czy konkretnemu klientowi nie przysługują dodatkowe ulgi podatkowe. Co zyskujesz, decydując się na rozpoczęcie współpracy z Megatax.com i jak wyglądają nasze procedury? Wszystko zaczyna się od spotkania – telefonicznego lub w jednym z naszych biur, w którym specjalista przygląda się Twojej sytuacji i przekazuje Ci informacje odnośnie wysokości kwoty zwrotu, który możesz otrzymać. Przekazuje Ci również dokładne informacje – jakie dokumenty powinieneś przygotować oraz jak je wypełnić. Dajemy gwarancję stuprocentowej skuteczności, a do Twojej dyspozycji jesteśmy przez cały okres rozliczenia – od pierwszego spotkania aż do momentu, kiedy pieniądze ze zwrotu trafią na Twoje konto. Kontakt z nami zawsze odbywa się w miłej i przyjaznej atmosferze, a nasi klienci są zadowoleni z jakości obsługi oraz wiedzy i doświadczenia naszych fachowców. Wynagrodzenie, które przyjmujemy za wykonaną pracę, jest bardzo konkurencyjne na rynku, a w cenie otrzymują Państwo również tłumaczenie wszelkiej dokumentacji urzędowej.

  Specjalnie dla Ciebie

  Jesteśmy w Jędrzejowie - łatwy zwrot podatku z Holandii Jędrzejów

  Opinie

  Dołącz do grona zadowolonych klientów

  Opinia - Hania Klasa-Karkowska
  Hania Klasa-Karkowska
  Polecam usługi tej firmy, mimo że jesteśmy z drugiego końca Polski rozliczenie przebiegło sprawnie i bezproblemowo, wszystkie formalności udało się załatwić drogą elektroniczną lub pocztową. Dodam że korzystaliśmy z mężem pierwszy raz z usług Megatax a w przyszłym roku skorzystamy ponownie.
  Opinia - Karolina Rakoczy
  Karolina Rakoczy
  Pierwszy raz skorzystałam z usługi rozliczenia podatku zza granicy przez firmę Megatax. Pracownicy rzetelni, a miłym zaskoczeniem okazał się niedługi okres oczekiwania na zwrot. W moim przypadku wyniósł on 2 miesiące, a rozliczałam się z trzech lat do tyłu. Kwoty wyliczone przez pracowników praktycznie w zupełności pokryły się z rzeczywistym, odzyskanym zwrotem podatku. Polecam!
  Opinia - Monika Siwula
  Monika Siwula
  Jestem bardzo zadowolona z usług tej firmy. Szybko sprawnie i profesjonalnie zostało wszystko wykwykonane. Polecam ich usługi jeśli chodzi o rozliczenie się z niemieckiego podatku
  Opinia - Wojciech Lech
  Wojciech Lech
  Korzystam co roku z tej firmy wszystko załatwiają na tip top. Jestem bardzo zadowolony z ich usług. Polecam
  Opinia - Jakub Lasota
  Jakub Lasota
  Serdecznie polecam ,dokładna pomoc w każdym kroku od początku do końca, bardzo dobry kontakt z firmą
  Opinia - Kasia Łaska
  Kasia Łaska
  Bardzo goraco polecam. Korzystalismy z uslug firmy i jestesmy bardzo zadowoleni. Profesjonalne podejscie do sprawy.
  Opinia - Monika Partyka
  Monika Partyka
  Polecam w stu procentach tą firmę. Wszystko miło i szybko załatwione. Bardzo profesjonalne podejscie.
  Opinia - Patryk Duda
  Patryk Duda
  Polecam jak najbardziej tą firmę. Wszystko załatwione jak należy. Szybki zwrot. Profesjonalne podejście do klienta .
  Opinia - Angela Wiewiórka
  Angela Wiewiórka
  Serdecznie wszystkim polecam , wszystko przebiegło szybko i bezproblemowo :) polecam jeszcze raz
  Opinia - Sylwia Płusa
  Sylwia Płusa
  Witam. Polecam daną firme mają naprawdę szybki system pracy i dobrze rozliczaja. Sama juz poleciłam tą firme kilku znajomym ze wzgledu nawet na to że nie mają wysokich cen w porównaniu do innych firm.
  Opinia - Agnieszka Buś-Surmiak
  Agnieszka Buś-Surmiak
  Bardzo profesjonalna firma. Byłam informowana na bieżąco o każdej czynności dotyczącej mojego rozliczenia z pidatku w Anglii. Inni tego nie robią! Polecam wszystkim????
  Opinia - Monika Marcinkowska
  Monika Marcinkowska
  Bardzo polecam to biuro. Profesjonalna, rzeczowa obsługa. Zwrot podatku zgodny z terminem określonym przez miłą Panią Kasię z Poznania. Bardzo jesteśmy z mężem zadowoleni z kontaktu i współpracy . Jeszcze raz bardzo bardzo polecamy. Jarosław i Monika.
  Opinia - Anna Dziąćko
  Anna Dziąćko
  Polecam serdecznie Profesjonalna obsługa Korzystamy drugi rok Pani z oddziału w Tarnowie mega profesjonalna Odzyskalismy podatek za ubiegły rok szybko i sprawnie oraz rodzinne na córkę Z pewnością będziemy korzystać nadal
  Opinia - Mateusz Jasiński
  Mateusz Jasiński
  Jak najbardziej polecam . Pierwszy raz rozliczałem się z dochodu uzyskanego za granica . Dzięki solidnemu podejściu pracowników szybko otrzymałem zwrot , co roku będę do was wracał firma godna zaufania.
  Opinia - Renata Tęcza-Hajnold
  Renata Tęcza-Hajnold
  Po raz pierwszy korzystałam z usług megatax w tym roku z polecenia znajomej ,więc teraz ja mogę polecić tę firmę za profesjonalne podejście do klienta rzetelność i chęć pomocy w razie niezrozumiałej dla mnie korespondencji zza granicy ???? POLECAM!!!!
  Przejrzyste warunki

  Sprawdź, jakie to proste!

  1 / 5Wypełniasz prosty formularz na naszej stronie

  2 / 5Otrzymujesz od nas wstępną kalkulację podatkową

  3 / 5Możesz też odwiedzić jedno z naszych biur w całej Polsce

  5 / 5Po kilku miesiącach otrzymujesz zwrot podatku bezpośrednio na swoje konto

  4 / 5Podpisujesz dokumenty

  Pomożemy Ci odzyskać Twój podatek!
  Z nami zyskasz!