Zwrot podatku z Holandii - dokumenty, kwoty, rozliczenia - MegaTax

Kto może ubiegać się o odzyskanie podatku z Holandii? Rozliczenie podatku – Holandia.

Pracowałeś w Holandii na budowie, przy zbiorze owoców i warzyw, a może w jakimkolwiek innym zawodzie? Jeśli była to praca legalna i udokumentowana, masz szansę odzyskać zaległy podatek. Martwisz się tym że z Holandii do Polski wróciłeś kilka lat temu i już jest za późno na zwrot podatku? Spokojnie! Jeśli nie minęło więcej niż 5 lat, w dalszym ciągu możesz otrzymać swój zwrot. Jak to się liczy? Do 31 grudnia 2020 roku możesz rozliczyć zwrot podatku za pracę od 1 stycznia 2015 aż do teraz. Warto o tym pamiętać i nie dopuścić do przeterminowania się swoich uprawnień.

Kiedy możesz wystąpić o zwrot podatku z Holandii?

Rozliczenie się z holenderskim fiskusem jest obowiązkowe wtedy, gdy zwrot podatku ma być wyższy niż 14 euro lub to ty będziesz musiał dopłacić urzędowi więcej niż 49 euro. Nie musisz przy tym obawiać się komplikacji związanych z wypełnianiem wniosku, tłumaczeniami czy adresowaniem pism za granicę. Tym wszystkim zajmie się Twój doradca podatkowy, który kompleksowo poprowadzi całą sprawę, aż do wypłaty pieniędzy na Twoje konto.

Jak długo trzeba czekać na zwrot podatku z Holandii?

Oficjalne informacje ze strony Holenderskiej podają termin do 3 lat. Jednak opierając się na naszym wieloletnim doświadczeniu, dla większości przypadków sprawy zamykały się w ciągu maksymalnie 6 miesięcy.

Dokumenty do rozliczenia podatku w Holandii

Zdecydowałeś się złożyć wniosek o zwrot podatku z Holandii? Pracowałeś tam przez kilka lat i przysługuje Ci kilkaset euro nadpłaconego podatku? Jeśli tak, warto skorzystać z tej możliwości i podreperować swój budżet. Aby zwrot podatku szybko wpłynął na Twoje konto, ważne jest prawidłowe wypełnienie wniosku i dołączenie niezbędnych dokumentów. Możesz to zrobić samodzielnie lub powierzyć doradcy podatkowemu.

Sprawdź dokumenty potrzebne do zwrotu podatku z Holandii

Zanim złożysz wniosek, skompletuj wszystkie dokumenty, które są potrzebne aby zagraniczny urząd mógł rozpatrzyć twój wniosek.

  • Jaaropgaaf – jest to karta podatkowa, którą dostarczy ci na twój wniosek pracodawca,
  • Kopia dowodu osobistego, może to również być paszport,
  • Zaświadczenie z polskiego urzędu skarbowego,
  • Potwierdzenie swojego numeru rachunku bankowego.

Masz obawy czy przygotowałeś wszystkie konieczne dokumenty? Nie chcesz dwa razy wysyłać tego samego wniosku i niepotrzebnie tracić czas? Jeśli tak, koniecznie zgłoś się do nas. Poprowadzimy Twoją sprawę kompleksową. Od wyliczenia należnego zwrotu podatku, poprzez wypełnienie wniosku i sprawdzenie kompletności dokumentów, aż po ich dostarczenie do odpowiedniego urzędu w Holandii.

Jak to działa

Sprawdź, jak łatwo otrzymać Zwrot podatku z Holandii

05 Szybkich kroków

1
Wypełniasz prosty formularz na naszej stronie
2
Otrzymujesz od nas wstępną kalkulację podatkową
3
Możesz też odwiedzić jedno z naszych biur w całej Polsce
4
Podpisujesz dokumenty
5
Po kilku miesiącach otrzymujesz zwrot podatku bezpośrednio na swoje konto

Co warto wiedzieć

Najczęściej zadawane pytania - Zwrot podatku z Holandii

Jesteśmy oficjalną firmą, która reprezentuje Twoje interesy. Posiadamy numer BECON i korzystamy z certyfikatu PKI przy przesyłaniu danych do urzędu Belastgindienst.

Czas oczekiwania na zwrot podatku z Holandii wynosi średnio 4-6 miesięcy. Jednak w niektórych przypadkach, gdy urząd musi weryfikować dochody podatnika w Polsce może to zająć nawet do 24 miesięcy.

Podstawowymi dokumentami są: Jaaropgave - karta od pracodawcy, informacja o okresie pracy w Holandii, zaświadczenie o dochodach ostemplowane przez polski urząd, akt urodzenia dziecka, kopia polisy ubezpieczeniowej ZORG.

Pobieramy opłaty z góry i po odzyskaniu podatku. Od Ciebie zależy , która opcja jest dla Ciebie korzystniejsza. Opłata z góry waha się od 190 do 390 PLN w zależności od rodzaju rozliczenia. Opłata po odzyskaniu to 10 % + VAT prowizji od kwoty odzyskanej.

Zapoznaj się

Dokumenty - Zwrot podatku z Holandii

Wzór Jaaropgave
Wzór dokumentu Jaaropgave, który otrzymałeś od pracodawcy
Zaświadczenia o dochodach z Belastigndienst
Druk musisz podbić w swoim urzędzie skarbowym w Polsce
Klauzula informacyjna
Zobacz jak przetwarzamy Twoje dane