Zwrot podatku z Niemiec - Puławy - Megatax

Pracowałeś za granicą?

Odzyskaj podatek razem z nami - jesteśmy w Puławach!

EUR

  Wnioskuj teraz o zwrot podatku

  Nie czekaj aż sprawa się przedawni!

  Zwrot podatku Puławy

  Kto może ubiegać się o odzyskanie podatku z Niemiec? Rozliczenie podatku – Niemcy

  Coraz więcej Polaków decyduje się podjąć pracę na terenie Niemiec. Wynika to nie tylko z lepszych zarobków i mniejszego bezrobocia, a co za tym idzie – gwarancji szybkiego znalezienia pracy, ale również dlatego, że jest to państwo niezwykle zorganizowane, które potrafi planować wszystkie wydatki i rzetelnie nimi zarządzać. O zwrot podatku z Niemiec mogą ubiegać się wszyscy Ci, którzy pracowali na terenie kraju. Mowa tu oczywiście o legalnej formie zatrudnienia, czyli sytuacji, w której Twój pracodawca płacił za Ciebie podatki. Zwrot przysługuje Ci wtedy, jeżeli wysokość kwoty podatku od wynagrodzenia, który został odprowadzony w ciągu trwania całego roku rozliczeniowego, była wyższa, niż ta oszacowana przez Urząd Skarbowy. Aby dokładnie dowiedzieć się, czy zwrot Ci przysługuje, warto dowiedzieć się jakie są podatki w Niemczech.

  Jakie są podatki w Niemczech? Jak odzyskać podatek z Niemiec w Puławach?

  Każdy pracujący legalnie za granicą, kto chce otrzymać zwrot podatku z Niemiec, powinien się z nami skontaktować. Obliczymy należny zwrot, a także przygotujemy i złożymy w twoim imieniu rozliczenie zagraniczne. To wystarczy, aby pieniądze pojawiły się na twoim koncie. Jak długo będziesz musiał czekać na pieniądze za zwrot podatku z Niemiec? Czas może być bardzo różny, ale zazwyczaj jest to od kilku tygodni do kilku miesięcy. Nie musisz niczym więcej się interesować, gdyż pieniądze trafią prosto na wskazane przez ciebie konto. Od tego czasu będziesz mógł dowolnie nimi dysponować. Podatek w Niemczech, a mówiąc ściślej jego rozliczenie, można podzielić na dwie główne grupy: ograniczone i nieograniczone. Rozliczanie podatku z Niemiec w formie ograniczonej dotyczy tylko tych osób, które na terenie kraju nie pracowały dłużej niż 183 dni. Jest to mniej korzystna opcja, gdyż z tego tytułu nie przysługują nam ulgi z żadnego powodu. W przypadku rozliczenia podatku ograniczonego warto jednak zwrócić uwagę na to, że suma przychodów, które zostały zarobione na terenie Niemiec, nie może być wyższa niż 90% dochodu całkowitych, które zarobiło się w ciągu całego roku rozliczeniowego. Dodatkowo ta forma rozliczenia uniemożliwia rozliczenie się razem ze współmałżonkiem. Drugim rodzajem rozliczenia podatku dochodowego jest rozliczenie nieograniczone, które obowiązuje wszystkich tych, którzy na terenie Niemiec pracowali dłużej niż 183 dni. Jest to opcja dużo bardziej korzystna, gdyż podczas rozliczania można ubiegać się o dodatkowe ulgi. Mogą to być na przykład koszty utrzymania – wysokość czynszu lub rachunków, ale również koszty związane z dojazdami do pracy, m.in. kupnem biletów. To tylko niektóre z możliwości dodatkowych ulg podatkowych, dlatego warto zbierać wszystkie faktury oraz paragony, aby każdy, najmniejszy nawet wydatek, był udokumentowany. Podatek można rozliczyć aż do 4 lat wstecz, czyli w obecnym roku 2020 można to zrobić za lata: 2016, 2017, 2018 oraz 2019. Każdy pracujący legalnie za granicą, kto chce otrzymać zwrot podatku z Niemiec Nowy Sącz, powinien się z nami skontaktować. Obliczymy należny zwrot, a także przygotujemy i złożymy w twoim imieniu rozliczenie zagraniczne. To wystarczy, aby pieniądze pojawiły się na twoim koncie. Jak długo będziesz musiał czekać na pieniądze za zwrot podatku z Niemiec? Czas może być bardzo różny, ale zazwyczaj jest to od kilku tygodni do kilku miesięcy. Nie musisz niczym więcej się interesować, gdyż pieniądze trafią prosto na wskazane przez ciebie konto. Od tego czasu będziesz mógł dowolnie nimi dysponować.

  Jak rozpocząć rozliczenie podatku z Niemiec w Puławach?

  Wystarczy, że skontaktujesz się z nami poprzez wypełnienie formularza lub odwiedzisz nasze lokalne biuro obsługi. Na miejscu możesz liczyć na wstępną kalkulację podatkową. Gwarantujemy pełen profesjonalizm. Nie czekaj i już dziś wnioskuj o zwrot podatku z Niemiec zanim sprawa się przedawni.

  Zwrot podatku Niemcy – jak prawidłowo przygotować dokumenty do rozliczenia?

  Podatek można rozliczyć samodzielnie lub skorzystać z usług profesjonalnych firm, które oferują swoją pomoc w zakresie rozliczeń podatkowych. Jednakże w obu tych przypadkach potrzebne będą odpowiednie dokumenty, które zaświadczą o naszych dochodach, statusie materialnym oraz kosztach życia. Jednym z najważniejszych jest Lohnsteuerbescheinigung, który zawiera w sobie informacje dotyczące zarobku u jednego pracodawcy. Jest to po prostu roczne zestawienie dochodu. W sytuacji, gdy podczas trwania całego okresu rozliczeniowego pracowaliśmy w kilku miejscach, powinniśmy otrzymać Lohnsteuerbescheinigung od każdego pracodawcy. Drugim niezbędnym dokumentem jest kopia dokumentu tożsamości – albo dowodu osobistego, albo paszportu. Powinniśmy również ubiegać się o dokument UE/EOG, który jest wydawany przez polski Urząd Skarbowy. Każdy obywatel ma przypisany inny Urząd Skarbowy i to właśnie tam należy się kierować, jeśli jest potrzeba wyrobienia takiego dokumentu. Co zawiera dokument UE/EOG? Informacje o naszych dochodach na terytorium Polski, które zostały ustalone dzięki załączonemu wcześniej zeznaniu podatkowemu – PIT36 z załącznikiem ZG. Kolejnym, niezbędnym krokiem jest wypełnienie formularza podatkowego. Podczas jego uzupełniania przydadzą się na pewno dokumenty zaświadczające o kosztach, które ponosisz w związku z legalnym zatrudnieniem na terenie Niemiec. Mogą to być bilety autobusowe/kolejowe, umowa najmu (wysokość czynszu), opłacone rachunki itd. Do rozliczenia należy dołączyć również druk z podaniem konta, na które chce się otrzymać przelew, a także dowody, czyli co robiłeś poza pracą w Niemczech w danym roku podatkowym oraz decyzję o nadaniu numeru podatkowego w Niemczech.

  Pakiet obowiązkowych dokumentów do wypełnienia może się w niektórych przypadkach okazać niewystarczający podczas rozliczenia rocznego i podatnik będzie musiał udzielić dodatkowych informacji oraz je udokumentować. Formalności z rozliczeniem podatku dochodowego jest bardzo dużo. Są to procesy bardzo czasochłonne i wymagające specjalistycznej wiedzy. W przypadku, gdy nie dostarczysz wszystkich odpowiednich dokumentów, możesz liczyć się z przedłużonym okresem oczekiwania na pieniądze lub z całkowitą odmową ich wypłaty. Przy rozliczeniu rocznym warto skorzystać z pomocy specjalistów Megatax.com , którzy pomogą Ci przygotować oraz wypełnić niezbędne dokumenty. Dodatkowo dokładnie przeanalizują każdy indywidualny przypadek, weryfikując, czy nie przysługują Ci żadne dodatkowe ulgi podatkowe pozwalające uzyskać jak największa kwotę zwrotu.

  Rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce – dlaczego warto zaufać specjalistom i skorzystać z usług naszej firmy w Puławach?

  Tak jak już wspominaliśmy, formalności związane z rozliczeniem podatku z Niemiec są dość skomplikowane i mogą przysporzyć nam problemów. Podczas rozliczenie rocznego warto zaufać specjaliście Megatax, który dokładnie przeanalizuje sytuację każdego klienta indywidualnie, aby otrzymać dla niego jak najlepsze rozwiązania. Pomagamy nie tylko uporać się z biurokratyczną stroną zagadnienia, ale również weryfikujemy, czy osobie ubiegającej się o zwrot nie przysługują żadne dodatkowe ulgi podatkowe. Co możesz zyskać dzięki rozliczeniu swojego podatku w firmie Megatax? Wszystko zaczyna się od wstępnej kalkulacji, która jest całkowicie bezpłatna. Specjalista analizuje Twoją sytuację i przedstawia Ci konkretną informację odnośnie niezbędnych dokumentów oraz wysokości samego zwrotu. Nasi doradcy to fachowcy, którzy w swoim życiu rozliczyli już tysiące osób. Cała rozmowa i późniejszy proces kompletowania dokumentów przebiega w miłej i przyjaznej atmosferze, abyś czuł się naprawdę komfortowo. Dajemy stuprocentową gwarancję na nasze usługi, czyli pewny zwrot, a to wszystko w bardzo konkurencyjnej cenie! Zapewniamy kompleksową obsługę od momentu rozmowy ze wstępna kalkulacją, aż po wypłatę podatku na wskazany przez Ciebie numer konta. Wszelka dokumentacja urzędowa, która jest napisana w języku niemieckim, jest tłumaczona w cenie, abyś miał dostęp do wszystkich ważnych informacji.

  Specjalnie dla Ciebie

  Jesteśmy w Puławach - łatwy zwrot podatku z Niemiec

  Opinie

  Dołącz do grona zadowolonych klientów

  Opinia - Hania Klasa-Karkowska
  Hania Klasa-Karkowska
  Polecam usługi tej firmy, mimo że jesteśmy z drugiego końca Polski rozliczenie przebiegło sprawnie i bezproblemowo, wszystkie formalności udało się załatwić drogą elektroniczną lub pocztową. Dodam że korzystaliśmy z mężem pierwszy raz z usług Megatax a w przyszłym roku skorzystamy ponownie.
  Opinia - Karolina Rakoczy
  Karolina Rakoczy
  Pierwszy raz skorzystałam z usługi rozliczenia podatku zza granicy przez firmę Megatax. Pracownicy rzetelni, a miłym zaskoczeniem okazał się niedługi okres oczekiwania na zwrot. W moim przypadku wyniósł on 2 miesiące, a rozliczałam się z trzech lat do tyłu. Kwoty wyliczone przez pracowników praktycznie w zupełności pokryły się z rzeczywistym, odzyskanym zwrotem podatku. Polecam!
  Opinia - Monika Siwula
  Monika Siwula
  Jestem bardzo zadowolona z usług tej firmy. Szybko sprawnie i profesjonalnie zostało wszystko wykwykonane. Polecam ich usługi jeśli chodzi o rozliczenie się z niemieckiego podatku
  Opinia - Wojciech Lech
  Wojciech Lech
  Korzystam co roku z tej firmy wszystko załatwiają na tip top. Jestem bardzo zadowolony z ich usług. Polecam
  Opinia - Jakub Lasota
  Jakub Lasota
  Serdecznie polecam ,dokładna pomoc w każdym kroku od początku do końca, bardzo dobry kontakt z firmą
  Opinia - Kasia Łaska
  Kasia Łaska
  Bardzo goraco polecam. Korzystalismy z uslug firmy i jestesmy bardzo zadowoleni. Profesjonalne podejscie do sprawy.
  Opinia - Monika Partyka
  Monika Partyka
  Polecam w stu procentach tą firmę. Wszystko miło i szybko załatwione. Bardzo profesjonalne podejscie.
  Opinia - Patryk Duda
  Patryk Duda
  Polecam jak najbardziej tą firmę. Wszystko załatwione jak należy. Szybki zwrot. Profesjonalne podejście do klienta .
  Opinia - Angela Wiewiórka
  Angela Wiewiórka
  Serdecznie wszystkim polecam , wszystko przebiegło szybko i bezproblemowo :) polecam jeszcze raz
  Opinia - Sylwia Płusa
  Sylwia Płusa
  Witam. Polecam daną firme mają naprawdę szybki system pracy i dobrze rozliczaja. Sama juz poleciłam tą firme kilku znajomym ze wzgledu nawet na to że nie mają wysokich cen w porównaniu do innych firm.
  Opinia - Agnieszka Buś-Surmiak
  Agnieszka Buś-Surmiak
  Bardzo profesjonalna firma. Byłam informowana na bieżąco o każdej czynności dotyczącej mojego rozliczenia z pidatku w Anglii. Inni tego nie robią! Polecam wszystkim????
  Opinia - Monika Marcinkowska
  Monika Marcinkowska
  Bardzo polecam to biuro. Profesjonalna, rzeczowa obsługa. Zwrot podatku zgodny z terminem określonym przez miłą Panią Kasię z Poznania. Bardzo jesteśmy z mężem zadowoleni z kontaktu i współpracy . Jeszcze raz bardzo bardzo polecamy. Jarosław i Monika.
  Opinia - Anna Dziąćko
  Anna Dziąćko
  Polecam serdecznie Profesjonalna obsługa Korzystamy drugi rok Pani z oddziału w Tarnowie mega profesjonalna Odzyskalismy podatek za ubiegły rok szybko i sprawnie oraz rodzinne na córkę Z pewnością będziemy korzystać nadal
  Opinia - Mateusz Jasiński
  Mateusz Jasiński
  Jak najbardziej polecam . Pierwszy raz rozliczałem się z dochodu uzyskanego za granica . Dzięki solidnemu podejściu pracowników szybko otrzymałem zwrot , co roku będę do was wracał firma godna zaufania.
  Opinia - Renata Tęcza-Hajnold
  Renata Tęcza-Hajnold
  Po raz pierwszy korzystałam z usług megatax w tym roku z polecenia znajomej ,więc teraz ja mogę polecić tę firmę za profesjonalne podejście do klienta rzetelność i chęć pomocy w razie niezrozumiałej dla mnie korespondencji zza granicy ???? POLECAM!!!!
  Przejrzyste warunki

  Sprawdź, jakie to proste!

  1 / 5Wypełniasz prosty formularz na naszej stronie

  2 / 5Otrzymujesz od nas wstępną kalkulację podatkową

  3 / 5Możesz też odwiedzić jedno z naszych biur w całej Polsce

  5 / 5Po kilku miesiącach otrzymujesz zwrot podatku bezpośrednio na swoje konto

  4 / 5Podpisujesz dokumenty

  Pomożemy Ci odzyskać Twój podatek!
  Z nami zyskasz!