Zwrot podatku z Niemiec z pracy za granicą - kalkulator, porady, oferta - MegaTax

Zwrot podatku Limanowa

Kto może ubiegać się o odzyskanie podatku z Niemiec? Rozliczenie podatku – Niemcy

Jeżeli w ostatnich latach byłeś(-aś) legalnie zatrudniony(-a) za naszą zachodnią granicą, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że przysługują Ci dodatkowe pieniądze. Mamy tutaj na myśli oczywiście zwrot nadpłaconego podatku z Niemiec – w ogromnej liczbie przypadków można bowiem stwierdzić, że wysokość składek odprowadzanych za Ciebie przez pracodawcę w trakcie okresu rozliczeniowego przekraczała kwotę obliczoną przez Finanzamt, czyli odpowiednik naszego Urzędu Skarbowego.

Nie wiesz, jak odzyskać należne Ci środki? Nie znasz wystarczająco dobrze języka i tamtejszych przepisów prawnych? Obawiasz się trudnych do pokonania formalności? Postaw na specjalistów z firmy Megatax posiadającej swój oddział również w Limanowej, z nami cała procedura odzyskiwania zwrotu podatku z Niemiec przebiegnie bez zbędnych komplikacji!

Kompleksowa obsługa Klientów

Na rynku działamy już od lat i udało nam się opracować wygodną dla Klientów, przejrzystą procedurę: wstępną kalkulację przygotowujemy całkowicie bezpłatnie, na podstawie danych z wniosku wypełnionego na stronie lub przekazanych nam podczas indywidualnej rozmowy na miejscu, w oddziale. Profesjonaliści pomogą Ci odzyskać zwrot podatku z Niemiec w pełnej kwocie: weryfikujemy np. czy przysługują Ci dodatkowe ulgi z tytułu najmu mieszkania zagranicą czy codziennych dojazdów do pracy komunikacją publiczną. Będą nam w tym celu potrzebne odpowiednie dokumenty: m.in. Lohnsteuerbescheinigung, umowa potwierdzająca najem lokalu, potwierdzenia zapłaty rachunków itp.

Gdy będziemy mieli już wszystkie niezbędne informacje, wypełnimy i wyślemy podpisany przez Ciebie wniosek do właściwego Finanzamtu. Gdy tylko zostanie on rozpatrzony pozytywnie, pieniądze pojawią się na Twoim indywidualnym koncie bankowym – zwykle cała procedura zajmuje urzędnikom kilka tygodni.

Pewny zwrot podatku z Niemiec bez uciążliwych formalności

Zainteresowała Cię nasza oferta? Serdecznie zapraszamy do kontaktu! Chętnie udzielimy Ci wszystkich potrzebnych informacji i przekażemy tłumaczenie całej dokumentacji urzędowej w cenie realizacji usługi. Nie zwlekaj – rozliczeń pozwalających uzyskać zwrot podatku z Niemiec można dokonywać jedynie do 4 lat wstecz!

Zwrot podatku Niemcy – jak prawidłowo przygotować dokumenty do rozliczenia?

Podatek można rozliczyć samodzielnie lub skorzystać z usług profesjonalnych firm, które oferują swoją pomoc w zakresie rozliczeń podatkowych. Jednakże w obu tych przypadkach potrzebne będą odpowiednie dokumenty, które zaświadczą o naszych dochodach, statusie materialnym oraz kosztach życia. Jednym z najważniejszych jest Lohnsteuerbescheinigung, który zawiera w sobie informacje dotyczące zarobku u jednego pracodawcy. Jest to po prostu roczne zestawienie dochodu. W sytuacji, gdy podczas trwania całego okresu rozliczeniowego pracowaliśmy w kilku miejscach, powinniśmy otrzymać Lohnsteuerbescheinigung od każdego pracodawcy. Drugim niezbędnym dokumentem jest kopia dokumentu tożsamości – albo dowodu osobistego, albo paszportu. Powinniśmy również ubiegać się o dokument UE/EOG, który jest wydawany przez polski Urząd Skarbowy. Każdy obywatel ma przypisany inny Urząd Skarbowy i to właśnie tam należy się kierować, jeśli jest potrzeba wyrobienia takiego dokumentu. Co zawiera dokument UE/EOG? Informacje o naszych dochodach na terytorium Polski, które zostały ustalone dzięki załączonemu wcześniej zeznaniu podatkowemu – PIT36 z załącznikiem ZG. Kolejnym, niezbędnym krokiem jest wypełnienie formularza podatkowego. Podczas jego uzupełniania przydadzą się na pewno dokumenty zaświadczające o kosztach, które ponosisz w związku z legalnym zatrudnieniem na terenie Niemiec. Mogą to być bilety autobusowe/kolejowe, umowa najmu (wysokość czynszu), opłacone rachunki itd. Do rozliczenia należy dołączyć również druk z podaniem konta, na które chce się otrzymać przelew, a także dowody, czyli co robiłeś poza pracą w Niemczech w danym roku podatkowym oraz decyzję o nadaniu numeru podatkowego w Niemczech.

Pakiet obowiązkowych dokumentów do wypełnienia może się w niektórych przypadkach okazać niewystarczający podczas rozliczenia rocznego i podatnik będzie musiał udzielić dodatkowych informacji oraz je udokumentować. Formalności z rozliczeniem podatku dochodowego jest bardzo dużo. Są to procesy bardzo czasochłonne i wymagające specjalistycznej wiedzy. W przypadku, gdy nie dostarczysz wszystkich odpowiednich dokumentów, możesz liczyć się z przedłużonym okresem oczekiwania na pieniądze lub z całkowitą odmową ich wypłaty. Przy rozliczeniu rocznym warto skorzystać z pomocy specjalistów Meritum, którzy pomogą Ci przygotować oraz wypełnić niezbędne dokumenty. Dodatkowo dokładnie przeanalizują każdy indywidualny przypadek, weryfikując, czy nie przysługują Ci żadne dodatkowe ulgi podatkowe pozwalające uzyskać jak największa kwotę zwrotu.

Zwrot podatku Niemcy – krok po korku, czyli w jaki sposób najszybciej go odzyskać! Kiedy wypłacany jest zwrot podatku z Niemiec?

Jeżeli zdecydowałeś się na nawiązanie współpracy z naszą firmą i wykorzystanie naszej wiedzy i umiejętności do rozliczenia rocznego, to przedstawiamy krok po kroku, jak można to zrobić łatwo i skutecznie. W pierwszym kroku należy wypełnić formularz, a następnie przygotować dokument Lohnsteuerkarte. Musisz mieć go przy sobie w momencie, gdy zadzwonimy do Ciebie. Doradca podczas rozmowy przekaże Ci informacje dotyczące wysokości kwoty zwrotu, który Ci przysługuje oraz przeprowadzi dokładny wywiad w celu określenia, czy nie możesz skorzystać z opcji ulg podatkowych. Jeśli zatwierdzisz wszystkie jasno określone warunki, to w kolejnym korku wysyłamy Ci dokumenty do podpisania. Po ich wypełnieniu musisz ponownie odesłać je do nas, abyśmy mogli przekazać wniosek bezpośrednio do zagranicznego urzędu. Na zwrot czeka się około 4 miesięcy – niestety podanie bardziej konkretnego terminu jest niemożliwe, jednakże, dzięki współpracy z naszą firmą, bardzo często ten czas oczekiwania jest krótszy. Pieniądze ze zwrotu przekazywane są na wskazane konto.

Rozliczenie podatku Niemcy – kiedy jest to obowiązkowe?

Istnieją pewne warunki, które są absolutnie konieczne i wymagają bezwzględnego rozliczenie się z niemieckim urzędem skarbowym. Jest to obowiązkowe dla emerytów i rencistów oraz dla osób, które otrzymują świadczenia w Niemczech. Dotyczy to również tych, którzy mają przyznaną trzecią oraz szóstą klasę podatkową. Trzecia klasa podatkowa dotyczy osób zamężnych, których partner nie należy do piątej klasy podatkowej lub jest bezrobotny; osób, których małżonek przebywa w kraju Wspólnoty Europejskiej oraz tych, którzy owdowiali w ciągu roku. Szósta klasa podatkowa dotyczy natomiast tych, którzy nie są w związku małżeńskim, mają nadany numer identyfikacji podatkowej, prowadzą działalność w Niemczech lub przyjmują na ich terenie jakiekolwiek świadczenia.

Jakie są podatki w Niemczech? Jak odzyskać podatek z Niemiec?

Podatek w Niemczech, a mówiąc ściślej jego rozliczenie, można podzielić na dwie główne grupy: ograniczone i nieograniczone. Rozliczanie podatku z Niemiec w formie ograniczonej dotyczy tylko tych osób, które na terenie kraju nie pracowały dłużej niż 183 dni. Jest to mniej korzystna opcja, gdyż z tego tytułu nie przysługują nam ulgi z żadnego powodu. W przypadku rozliczenia podatku ograniczonego warto jednak zwrócić uwagę na to, że suma przychodów, które zostały zarobione na terenie Niemiec, nie może być wyższa niż 90% dochodu całkowitych, które zarobiło się w ciągu całego roku rozliczeniowego. Dodatkowo ta forma rozliczenia uniemożliwia rozliczenie się razem ze współmałżonkiem. Drugim rodzajem rozliczenia podatku dochodowego jest rozliczenie nieograniczone, które obowiązuje wszystkich tych, którzy na terenie Niemiec pracowali dłużej niż 183 dni. Jest to opcja dużo bardziej korzystna, gdyż podczas rozliczania można ubiegać się o dodatkowe ulgi. Mogą to być na przykład koszty utrzymania – wysokość czynszu lub rachunków, ale również koszty związane z dojazdami do pracy, m.in. kupnem biletów. To tylko niektóre z możliwości dodatkowych ulg podatkowych, dlatego warto zbierać wszystkie faktury oraz paragony, aby każdy, najmniejszy nawet wydatek, był udokumentowany. Podatek można rozliczyć aż do 4 lat wstecz, czyli w obecnym roku 2020 można to zrobić za lata: 2016, 2017, 2018 oraz 2019.

Tak jak już wspominaliśmy, formalności związane z rozliczeniem podatku z Niemiec są dość skomplikowane i mogą przysporzyć nam problemów. Podczas rozliczenie rocznego warto zaufać specjaliście Meritum, który dokładnie przeanalizuje sytuację każdego klienta indywidualnie, aby otrzymać dla niego jak najlepsze rozwiązania. Pomagamy nie tylko uporać się z biurokratyczną stroną zagadnienia, ale również weryfikujemy, czy osobie ubiegającej się o zwrot nie przysługują żadne dodatkowe ulgi podatkowe. Co możesz zyskać dzięki rozliczeniu swojego podatku w firmie Meritum Group? Wszystko zaczyna się od wstępnej kalkulacji, która jest całkowicie bezpłatna. Specjalista analizuje Twoją sytuację i przedstawia Ci konkretną informację odnośnie niezbędnych dokumentów oraz wysokości samego zwrotu. Nasi doradcy to fachowcy, którzy w swoim życiu rozliczyli już tysiące osób. Cała rozmowa i późniejszy proces kompletowania dokumentów przebiega w miłej i przyjaznej atmosferze, abyś czuł się naprawdę komfortowo. Dajemy stuprocentową gwarancję na nasze usługi, czyli pewny zwrot, a to wszystko w bardzo konkurencyjnej cenie! Zapewniamy kompleksową obsługę od momentu rozmowy ze wstępna kalkulacją, aż po wypłatę podatku na wskazany przez Ciebie numer konta. Wszelka dokumentacja urzędowa, która jest napisana w języku niemieckim, jest tłumaczona w cenie, abyś miał dostęp do wszystkich ważnych informacji.

Jak obliczyć zwrot podatku z Niemiec? Kalkulator – skorzystaj z naszego profesjonalnego narzędzia!

Aby zobrazować sobie swoją sytuację podatkową i wstępnie dowiedzieć się, ile wynosi kwota naszego zwrotu podatku, warto skorzystać z intuicyjnego narzędzia, które znajduje się na naszej stronie. Jest to specjalistyczny kalkulator, który pozwoli oszacować wysokość tej kwoty. W pierwszej kolejności należy zaznaczyć okres pracy, który spędziło się za granicą będąc legalnie zatrudnionym. W drugiej kolejności należy uzupełnić pola z łącznym dochodem (podanym w euro), potrąconym podatkiem oraz wysokością dochodu w Polsce. W kolejnym kroku należy uzupełnić swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail, kod pocztowy, telefon oraz wybrać kraj, w którym się pracowało, a następnie zaakceptować regulamin i wysłać do nas gotowy formularz. Troska o dobro i satysfakcję naszych klientów jest naszym priorytetem, dlatego na telefon z naszej strony nie trzeba długo czekać. Kontaktujemy się z każdym naszym klientem, aby móc przedstawić mu najbardziej korzystne rozwiązania!

Rozliczenie podatku w Niemczech – o jakie ulgi podatkowe można się ubiegać?

Jeżeli koszta, która chcesz odliczyć, przewyższają kwotę 1000 euro, to jak najbardziej istnieje taka możliwość i niemiecki Urząd Skarbowy bierze je pod uwagę. Są to najczęściej wydatki związane z wynajmem mieszkania, opłaconymi rachunkami, ale również dojazdami do pracy i w delegację oraz zakupem odzieży i akcesoriów służbowych. Tego typu odliczenia dotyczą również rodziny – dzieci oraz współmałżonka.

Jak to działa

Sprawdź, jak łatwo otrzymać Zwrot podatku z Niemiec

05 Szybkich kroków

1
Wypełniasz prosty formularz na naszej stronie
2
Otrzymujesz od nas wstępną kalkulację podatkową
3
Możesz też odwiedzić jedno z naszych biur w całej Polsce
4
Podpisujesz dokumenty
5
Po kilku miesiącach otrzymujesz zwrot podatku bezpośrednio na swoje konto

Co warto wiedzieć

Najczęściej zadawane pytania - Zwrot podatku z Niemiec

Jesteśmy certyfikowanym przedstawicielem w Finanzamt. Zeznanie jest poświadczane przez doradcę podatkowego Steuerberatera na terenie Niemiec, dzięki temu masz gwarancję, że usługa jest bezpieczna i legalna.

Średni czas oczekiwana na zwrot podatku z Niemiec wynosi 4 miesiące. Mamy oczywiście przypadki, kiedy urząd niemiecki Finanzamt wyda deczyję podatkową już po 2 tygodniach. Tempo procesowania zależy od niemieckiego urzędu.

Lista dokumentów zależna jest od Twojej sytuacji jednak podstawowymi dokumentami są Lohnsteuerbescheinigung - karta od pracodawcy z wykazem Twoich rocznych dochodów jak również zaświadczenie o dochodach w Polsce na druku EU EWR.

Pobieramy opłaty z góry i po odzyskaniu podatku. Od Ciebie zależy , która opcja jest dla Ciebie korzystniejsza. Opłata z góry waha się od 190 do 390 PLN w zależności od rodzaju rozliczenia. Opłata po odzyskaniu to 14 % + VAT prowizji od kwoty odzyskanej.

Zapoznaj się

Dokumenty - Zwrot podatku z Niemiec

Wzór Lohnsteuerbescheinigung
Wzór dokumentu Lohnsteuer, który otrzymałeś od pracodawcy
Druk EU EWR
Druk musisz podbić w swoim urzędzie skarbowym w Polsce
Regulamin
Zobacz regulamin świadczenia naszych usług