Zwrot podatku z zagranicy - MegaTax

O zwrot podatku z zagranicy może ubiegać każda osoba fizyczna, która pracowała poza krajem. Żeby jednak zwrot znalazł się na naszym koncie bankowym, konieczne są stosowne przygotowania – w tym celu należy posłużyć się dokumentami od pracodawcy, które będą zawierać m.in. wysokość pensji oraz uwzględniać wysokość kwoty, którą pracodawca pobierał na poczet zaliczki na podatek. Dla wielu osób powracających z zagranicy odzyskanie podatku wydaje się skomplikowaną procedurą – w takim przypadku polecamy skorzystanie z usług profesjonalnych biur księgowych takich, jak nasze.

Jesteśmy wysoko oceniani przez Klientów w ogólnopolskim rankingu biur podatkowych rozliczających podatek z Niemiec i Holandii.

Praca za granicą

Według Głównego Urzędu Statystycznego emigrację zarobkową wybrało ok. 2,5 mln Polaków. Rzesze polskich pracowników każdego roku wspomagają gospodarkę zachodnich krajów, z czego najwięcej rodaków za kierunek swoich podróży zarobkowych wybiera Wielką Brytanię, Niemcy oraz Holandię. Choć szacunki wskazują na największą falę emigracji zarobkowej Polska ma już za sobą, to i tak skala zjawiska nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Wszystkim osobom legalnie zatrudnionym za granicą, za przepracowany czas przysługuje zwrot podatku. Wysokość zwrotu uzależniona jest od wielu czynników, ale średni zwrot za kwartał wynosi blisko 3 tys. zł.

Zbieraj dokumenty – będą Ci potrzebne

Pieniądze zobaczymy na koncie szybciej, jeśli będziemy na bieżąco kompletować niezbędne do złożenia wniosku o zwrot dokumenty, takie jak: zaświadczenie o wysokości zarobków oraz kwocie pobieranej na poczet podatku przez pracodawcę, kartę podatkową, którą również uzyskamy od pracodawcy czy kopia dowodu osobistego. Należy przy tym pamiętać, że fiskus w każdym kraju działa na nieco innych zasadach – żeby uniknąć przykrej niespodzianki i opóźnień w zwrocie, warto więc zawczasu dowiedzieć się, jakie dokumenty będą nam potrzebne. Średni okres oczekiwania na zwrot podatku wynosi natomiast od 3 do 5 miesięcy.

Pomożemy Ci

Korzystanie z usług biur rachunkowych przyspiesza ten proces, a pracownicy mają dodatkowo zwiększone szanse na uzyskanie maksymalnej stawki zwrotu podatku. Nasi klienci pracują na stałe lub czasowo w Niemczech, Holandii Wielkiej Brytanii, Norwegii, Belgii czy Czechach. Na naszej stronie internetowej znajdziesz wygodny kalkulator, który podpowie Ci, ile pieniędzy możesz się spodziewać z tytułu pracy za granicą. Jeśli natomiast należysz do osób, które z jakiś powodów nie ubiegały się o zwrot podatku – nic straconego. Większość państw europejskich dopuszcza możliwość uzyskania zwrotu podatku do pięciu lat wstecz. Pomożemy Ci odzyskać należne pieniądze także w tym przypadku.

Szybko i wygodnie

Jak wygląda cała procedura? Najpierw poprosimy Cię o wypełnienie formularza online. Wkrótce potem otrzymasz od nas wstępną kalkulację wraz z wysokością zwrotu. Potem wystarczy, że podpiszesz przygotowane przez nas dokumenty i… poczekasz aż zwrot wpłynie prosto na Twoje konto. Ograniczamy formalności po twojej stronie do minimum.